ha-loo fórum - Všetky témy 

Chceme poznať Váš názor.
Pripomienkujte, pýtajte sa, navrhujte.
Prispôsobte si svoj ha-loo.
Nechajte sa odmeniť za svoje príspevky kvalitným darčekom od nás.
Téma: Všetky témy

Zobraziť vzestupně Zobraziť strom Zpät na zoznam tém

ViR - 2.2.2007 00:12
Pár poznámek :-)
 
1. Z testovacích čísel (53224009x) zatím nefunguje EchoTest (není nic slyšet. 2. Dále se nelze dovolat na česká ha-loo čísla (chyba 404) a na slovenká čísla 0800 (chyba 603). Z českých ha-loo čísel se dovolat na slovenská lze. Kvalita slušná. 3. Web je zatím na mnoha místech Slovensko-Český, chtěl by "dopřeložit", ať to slovenské uživatele netahá za oči... 4. Kdesi jsem na registrační stránce narazil na příslib zveřejnění v tel. seznamu dle §96 "Zákona 127/2005 Zb." - toto číslo má český zákon. Pochybuji, že slovenský má zcela stejné. 5. Na slovenském webu chybí v osobním rozhraní části pro změnu údajů cokoli ve vztahu k tel. seznamu - asi by bylo vhodné jak to opravdu je s uvedením ha-loo čísel v SR a buď tuto sekci doplnit, nebo zcela vypustit zavádějící údaj "Po úspešnej registrácií môžete na stránke Zmena údajov nechať zverejniť svoje nové telefónne číslo podľa § 95 zákona 127/2005 Zb." na registrační stránce. 6. Jak dalece bude organizačně slovenské a české ha-loo propojené? Budou se chovat v rámci možností jednotně a technicky kooperovat, či si každá společnost bude hrát na svém písečku ;-)? 7. Jak se plánují peeringy? Alespoň stejně, jako má české ha-loo, nebo tato aktivita propojením ha-loo.sk + ha-loo.cz končí? 8. Bylo by možná dobré propojit české a slovenské fórum - mnoho problémů může být společných. Zatím vše....
admin - 2.2.2007 12:10
Pár poznámek :-)
Re: Pár poznámek :-): ViR  
dekujeme za info / upozorneni. add1 - echo test opraven (zatim cesky) add2 - vime o tom, resime s partnerem add3 - radi doprelozime, co napr? add4,5 - zvrejeneni zruseno, to nam uniklo. add6 jedniznacne kooperace add7 peeringy budou, postupne se k nim dostaneme, nyni je pro nas priorita zakladni funkcnost add8 - pridan odkaz, prime propojeni neplanujeme, jazyky jsou sice podobne, ale prece jenom ceske ha-loo je kus pred slovenskym a nekteri uzivatele by mohli byt mirne zmateni.
Hati - 3.2.2007 11:11
Tarifikacia pri volani na ha-loo cisla s programu ST POHODA
 
Program ST Pohoda ma vecer a pocas vikendov volania na miestne a medzimestske cisla zdarma, volania na VoIP sa vsak spoplatnuju nejakou sumou. Co vsak v pripade, ze volam na regionalne VoIP cislo, teda take, ake ponuka HA-LOO? Su teda volania na HA-LOO VoIP cisla tiez zdarma, pretoze tie cisla vizeraju ako miestne a medzimestske (co by bolo logicke a vyborne), alebo sa volania na ne spoplatnuju navyse, tak ako na bezne (neregionalne) VoIP cisla? (co by bolo klamanie zakaznika zo strany T-COMu, lebo takto nieje mozne zistit kam zakaznik vola, kedze nerozozna ci je to obycajne alebo VoIP cislo.
Vcera mi na to nevedeli odpovedat ani na infolinke T-Comu, a to ma tam susisili 15 minut :-/
ViR - 3.2.2007 16:25
Tarifikacia pri volani na ha-loo cisla s programu ST POHODA
Re: Tarifikacia pri volani na ha-loo cisla s programu ST POHODA: Hati  
Podobný problém se řešil i v ČR. Závěr je, že běžná geografická čísla nejsou "VoIP čísla" a smerování hovorů na ně má být "technologicky neutrální". Musí s nimi být tedy nakládáno jako s čísly jakéhokoli jiného alternativního operátora pevných sítí (což vychází z regulačního rámce EU). Je ale nutno rozlišovat, zda je program ST Pohoda určen JEN pro volání na čísla T-Comu, nebo všeobecně na místní a meziměstská čísla pevných sítí. Je-li to ten první případ, pak by byl hovor za stejný poplatek, jako je volání na odpovídající místní či meziměstská čísla pevné sítě jiného operátora, než je T-Com. Pokud je to případ druhý, bude hovor zdarma. Ani pro jeden případ ale není podstatné, že kousek cesty hovoru je řešen technologií VoIP. (V ČR jsou v případech obdobných programů takové hovory definovány jako volání do pevné sítě, a to bez rozlišování operátora cílové sítě. Jsou tedy zdarma.)
Hati - 15.2.2007 14:53
Tarifikacia pri volani na ha-loo cisla s programu ST POHODA
Re: Tarifikacia pri volani na ha-loo cisla s programu ST POHODA: ViR  
Dakujem za informaciu, teraz po dvoch tyzdnoch mi ju potvrdili aj v T-Come, kde Ha-loo cislo overovali. Tvrdia, ze je to cislo ich siete, co je velmi zaujimave zistenie a evidentne netusia ako tieto "novinky" funguju :-) Ale budiz, volania na Ha-Loo su napriklad cez ST Pohoda vecer a cez vikend zdarma. To je velmi zaujimava sluzba. Radsej si vsak pockam do aprila 2007, na prvy ucet za testovacie hovory :-)
ViR - 16.2.2007 22:22
Tarifikacia pri volani na ha-loo cisla s programu ST POHODA
Re: Tarifikacia pri volani na ha-loo cisla s programu ST POHODA: Hati  
Nejsem si zcela jistý zda T-Com opravdu ví, která čísla jsou jeho :-). Podle mne slovenské ha-loo používá veřejná čísla od ŽSR. Viz více zde: odkaz
mikesek - 22.2.2007 10:29
Tarifikacia pri volani na ha-loo cisla s programu ST POHODA
Re: Tarifikacia pri volani na ha-loo cisla s programu ST POHODA: Hati  
Pouzivam uz druhy rok Voip cislo od Dial Telacomu 02/206.... a vsetky volania z tcomu, ktore maju byt zdarma, su skutocne zdarma. overene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ondrej medvecky - 22.2.2007 21:41
volanie v ramci TO, funkcia hlasovej schranky
 
Zdravim,
mam niekolko postrehov:
1) v ramci toho isteho telefonneho obvodu/kraja t.j. prefixu je na slovensku zvyk nevytacat prefix, iba cislo za nim. ustredna havla je evidentne nastavena na cesky system kedy je prefix nedielnou sucastou cisla. neslo by to zmenit? je tazke ucit ludi v ramci obvodu ze maju vytacat predvolbu
2) hlasova schranka by potrebovala dalsie funkcie typu customizacia - privitacej spravy, pocty zazvoneni apod. staci zakladne. to plati aj pre ceske ha-loo kde som tiez klientom
3)chystate reward system aj na slovensku (0.05 sk za minutu prichodzieho hovoru?)
vdaka
o.m.
MOr - 28.2.2007 09:56
vyzvananci ton
 
Dobry den,
ludia ktory mi volaju, tvrdia, ze nepocuju vyzvanaci ton. Mne vsak telefon normalne zvoni. Je to neprijemne, pretoze ludom chyba spatna vazba a nevedia, ci sa dovolali. S pozdravom M.
Milos Zavazan - 3.3.2007 14:03
SPA921 a slovenska lokalizacia
 
Prajem pekny den, je mozne stiahnut slovensku lokalizaciu pre telefon SPA921 aby som si ho vedel nastavit ??


   >>
Autor: E-mail:


Fórum je moderované, nevhodné příspěvky budou vymazány.

Bez analytických cookies nelze přispívat do fóra.


Konverzný kurz: 1 EUR = 30,126 SKK
© 2006 ha-vel Slovakia s.r.o.